Vánoční turnaj mladších žáků v Kutné Hoře.

V sobotu uspořádal náš oddíl ve sportovní hale BIOS za účasti 5 týmů vánoční turnaj pro mladší žáky, ve kterém se z vítězství radoval tým Pardubic, ten náš skončil až pátý ..........

Autor: Petr Vobořil

V sobotu 15.prosince uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici přípravný Vánoční turnaj mladších žáků, kterého se zúčastnilo 6 týmů – 1.HC Pardubice, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou a pořadatelská SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 2 x 12 minut s přestávkou pouze na výměnu stran.

Zasloužené vítězství v turnaji slavil tým 1.HC Pardubice, který ve všech čtyřech sobotních utkáních dokázal své soupeře porazit. O 2 body zpět skončil na druhém místě tým HC Kolín, třetí místo obsadil o další 2 body zpět tým JISKRY Zruč nad Sázavou.

Týmu mladších žáků SPARTY se v domácím turnaji herně i výsledkově příliš nedařilo, nedokázal bodovat ani v jediném utkání a skončil tak na posledním pátém místě. Nutno ovšem dodat, že trenéři Jiří Hasala a Alois Salák nasazovali vždy do 1.poločasu hráče z kategorie mladších žáků, do 2.poločasu však hráče z kategorie minižáků. Hlavně pro ně to byla velmi dobrá příprava a získávání zkušeností.

A nyní k výsledkům kutnohorského týmu podrobněji - v úvodním utkání podlehl vysoko o 19 branek sousedskému Kolínu, ve druhém podlehl o 8 branek okresnímu rivalovi se Zruče nad Sázavou, ve třetím prohrál o 11 branek s vítěznými Pardubicemi a ve čtvrtém podlehl o 3 branky Ledči nad Sázavou, když v poločase ještě o branku vedl.

Mladším žákům SPARTY v domácím turnaji slušně zachytal brankář Matěj Niederle, v útoku se nejvíce prosazoval Jakub Rybář, dále také Oliver Pektor, Jiří Švejnoha, Kryštof Pícha a Tomáš Trlida. Ti mladší to měli v obraně i v útoku o dost těžší, věkový a váhový rozdíl byl mnohdy hodně znát. Přesto byl sobotní turnaj pro všechny domácí hráče dobrou přípravou na jarní část středočeských mistrovských soutěží.

Jednotlivé výsledky SPARTY v turnaji:

SPARTA

HC Kolín

   3  :  2 2

1 : 11

SPARTA

JISKRA Zruč n/Sázavou

1 1  :  1 9

6 :   8

SPARTA

1.HC Pardubice

   7  :  1 8

3 :   9

SPARTA

KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou

1 0  :  1 3

7 :   6

 

Ostatní výsledky turnaje:

Pardubice

Kolín

1 1  :  1 0

Zruč

1 7  :     9

Ledeč

1 3  :  1 1

Kolín

Zruč

1 5  :  1 2

Ledeč

1 1  :     7

Zruč

Ledeč

2 4  :  1 5

Konečná tabulka Vánočního turnaje mladších žáků :

1.

1.HC Pardubice

4  -  4 – 0 – 0

5 9  :  3 7

8

2.

HC Kolín

4  -  3 – 0 – 1

5 8  :  3 3

6

3.

JISKRA Zruč n/Sázavou

4  -  2 – 0 – 2

6 4  :  5 8

4

4.

KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou

4  -  1 – 0 – 3

4 6  :  5 8

2

5.

SPARTA Kutná Hora

4  -  0 – 0 – 4

3 1  :  7 2

0

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Niederle Matěj /br/ - Rybář Jakub 8, Pektor Oliver 6, Švejnoha Jiří 5, Pícha Kryštof 4, Trlida Tomáš 3, Kostrec Jan 2, Šimonová Anežka 1, Vácha Jakub 1, Kerner Jakub, Komberec Jakub, Kulík Michael a Loužil Vít. Trenér : Hasala Jiří.

Při závěrečném vyhlášení výsledků obdržely týmy na 1.-3.místě pohár a diplom, hráči prvních třech týmů byli dekorováni zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi. Týmy na ostatních místech obdržely diplom a drobný dárek. Plaketou a diplomem byli poté oceněni i vybraní nejlepší jednotlivci turnaje a těmi byli vyhlášeni: brankář – Matěj Niederle / Kutná Hora /, hráč – Petr Vojíř / Pardubice / a střelec – Martin Flekal / Ledeč /, autor 22 branek.

Na závěr turnaje zástupce pořadatelského oddílu Alois Salák ml. poděkoval všem jeho aktivním účastníkům - za výkony i vystupování zúčastněným týmům i jejich trenérům a také čtveřici mladých rozhodčích – S.Šnajdrové, V.Kotěšovcovi, J,Valešovi a Š.Veselému za řízení všech 10-ti sobotních utkání.

Celý článek : Komentáře(0) : 16.12.2018