5.kolo SP starších žáků: SOKOL Úvaly - SPARTA 37 : 20 / 14:6 /

V posledním podzimním kole prohrál náš tým starších žáků vysoko v Úvalech, když na domácí po většinu utkání nestačil ..........

Autor: Petr Vobořil

V sobotu 20.října zakončil tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora podzimní část mistrovské soutěže, když v utkání 5.kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU nastoupil ve sportovní hale v Úvalech od 16:00 hodin proti domácímu týmu SOKOL Úvaly.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a východočeský 1.HK Dvůr Králové nad Labem / ten ovšem odehraje všechna utkání na hřištích soupeřů /. Hraje se systémem každý s každým, hrací doba je 2x25 minut.

Kutnohorský tým držel s domácími krok pouze v úvodní desetiminutovce, když v 9.minutě vyrovnával na 3:3. Ale v dalším průběhu již měli navrch domácí, kteří do 15.minuty odskočili na 7:3, v 18.minutě byl stav 11:4 a 1.poločas nakonec skončil vedením SOKOLA o 8 branek v poměru 14:6.

Také od začátku 2.poločasu měl domácí tým herně navrch a postupně zvyšoval své vedení. Ve 30.minutě vedl 20:8, ve 35.minutě již o 15 branek - 24:9. V posledních 15-ti minutách se již rozdíl nijak výrazně nezvyšoval, ve 40.minutě byl stav 28:14, ve 45.minutě 31:15 a konečný výsledek byl 37:20. Domácí zvítězili zcela jednoznačně a vysoko o 17 branek, ve většině herních činností byli zkrátka v utkání lepší.

Starší žáci SPARTY podali v Úvalech celkem očekávaný a standardní výkon, na domácí to však nestačilo. Slušně zachytal brankář Valach, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Pařez, Veselý, ostatním se dařilo výrazně méně.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Josef Salák ?

Zápas, kde bohužel skóre neodpovídá předvedenému výkonu. Kluci se statečně prali s lepším týmem a byli mu vyrovnaným soupeřem. Bohužel naše ohraná písnička se hraje dál. Velké množství technických chyb, které plynou z vyšší rychlosti házené a neproměňování vyložených šancí. Přišlo mi, že s jejich gólmanem spíše hrají vvbíjenou než, že chtějí dát branku. Instrukce zněly jasně, střílet nahoru avšak většina našich střel byla dolu, kde to domácí pochytal. Největší pochvalu zaslouží náš gólman Valach, který chytal pořád naplno i za špatného stavu a nevypouštěl žádný zákrok. Hráli jsme dobře i přes pivoty, obrana byla mnohem lepší než minule, ale takový soupeř hned trestá každou chybu.

SESTAVA a BRANKY: Kail /br/, Valach /br/ - Pařez 7, Veselý 5, Rakaš 3, Capouch 2, Novotný 2, Pektor P. 1, Musil, Ptáčník a Salák O. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 4/3 – 2/0, ROZHODČÍ: Doškář - Chýle / oba Úvaly /, DIVÁCI: 183.

Ostatní výsledky 5.kola:

JISKRA Zruč n/Sázavou – 1.HK Dvůr Králové n/Labem. 00:00, HC Kolín - HÁZENÁ Mělník 00:00.

Tým starších žáků SPARTY ještě čeká v neděli 4.listopadu kvalifikační turnaj všech pěti středočeských týmů o jedno postupové místo do Žákovské ligy a odehraje se ve sportovní hale v Úvalech.

Celý článek : Komentáře(10) : 21.10.2018