Zimní turnaj mužů v Praze-Vršovicích.

V sobotu se náš tým mužů zúčastnil tradičního turnaje v Praze-Vršovicích MARADA memorial CUP, ve kterém nakonec obsadil v konkurenci osmi týmů solidní čtvrté místo ..........

Autor: Petr Vobořil

V sobotu 3.února 2018 uspořádal pražský oddíl házené LOKOMOTIVA Vršovice ve své nafukovací hale zimní přípravný turnaj mužů – MARADA memorial CUP 2018, kterého se zúčastnilo 8 týmů -  druholigové LOKOMOTIVA České Budějovice, LOKOMOTIVA Vršovice „A“, SK HANDBALL Kuřim a SOKOL Úvaly, účastník SRL SPARTA Kutná Hora, Jihomoravské ligy SOKOL Újezd u Brna, Plzeňského přeboru HK Rokycany a Pražského přeboru LOKOMOTIVA Vršovice „B“. Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných základních skupin / „A“ – Kutná Hora, Rokycany, Vršovice A a Újezd u Brna, „B“ – Č.Budějovice, Kuřim, Úvaly a Vršovice „B“ /. Poté následovala semifinálová utkání prvních dvou týmů a utkání týmů ze 3.-4.míst  a na závěr potom utkání o celkové umístění. Hrací doba byla ve všech utkáních 1 x 25 minut.

Po celodenním klání se z vítězství v turnaji nakonec radoval jihočeský tým LOKOMOTIVY České Budějovice, který ve finálovém utkání porazil jihomoravský SK Kuřim.

Tým mužů SPARTY Kutná Hora, který se v rámci zimní přípravy v posledních letech pravidelně zúčastňuje tohoto turnaje, obsadil v silné konkurenci 8 týmů konečné 4.místo.

Ve své základní skupině nejprve porazil o 3 branky Újezd u Brna, poté porazil o 2 branky „A“ tým pořadatelských Vršovic a za závěr podlehl o 3 branky Rokycanům. Ve skupině tak obsadil 2.místo za svým jediným přemožitelem, týmem HC Rokycany. V semifinále jej čekal vítěz „A“ skupiny – druholigová LOKOMOTIVA České Budějovice. Ta však již byla nad síly oslabeného kutnohorského týmu, který porazila vysoko o 14 branek a zamířila do finále, naopak SPARTU čekalo utkání o 3.místo a v něm přemožitel ze základní skupiny – Rokycany. Po vyrovnaném průběhu zvítězil těsně o branku západočeský tým a to tedy znamenalo pro kutnohorský tým v sobotním turnaji konečné 4.místo.

Účast ve vršovickém turnaji byla první zimní prověrka před nadcházející jarní částí mistrovské soutěže, která pro SPARTU začíná již 4.března v Praze na Chodově. Zastupující hrající trenér Vít Šnajdr neměl tentokrát k dispozici příliš široký kádr, z různých důvodů chyběli oba stabilní brankáři Červenka s Kotěšovcem / a tak celý turnaj odchytal on sám /, do pole potom Brož, Hovorka, Procházka a Salák. I přes tyto absence tým nepodával ve většině utkání špatné výkony a přípravu lze hodnotit určitě jako přínosnou. Velká škoda byla, že si v utkání ve skupině proti Rokycanům / v době dvoubrankového vedení / přivodil zranění kotníku střelec Pícha a do konce turnaje již nenastoupil, jeho absence totiž byla hodně znát. Navíc poslední dvě utkání již neodehrál Morysek, tým tak dohrával pouze s jedním hráčem na střídání a to také bylo dost podstatné.

Jednotlivé výsledky SPARTY ve skupině „A“:

SOKOL Újezd u Brna

SPARTA

1 3  :  1 6

LOKO Vršovice „A“

SPARTA

   7  :     9

HK Rokycany

SPARTA

1 3  :  1 0

Další výsledky skupiny „A“:

Rokycany

Újezd u Brna

1 7  :  1 2

Vršovice „A“

   9  :     8

Újezd u Brna

Vršovice „A“

1 5  :  1 2

Konečná tabulka skupiny „A“:

1.

HK Rokycany

3  -  3 – 0 – 0

39 : 30

6

3.

SPARTA Kutná Hora

3  -  2 – 0 – 2

35 : 33

4

3.

SOKOL Újezd u Brna

3  -  1 – 0 – 2

40 : 45

2

4.

LOKOMOTIVA Vršovice „A“

3  -  0 – 0 – 3 

27 : 33

0

Konečná tabulka skupiny „B“:

1.

LOKO České Budějovice

3  -  3 – 0 – 0 

46 : 25

6

2.

SK Kuřim

3  -  2 – 0 – 1

42 : 30

4

3.

SOKOL Úvaly

3  -  0 – 1 – 2

30 : 35

1

4.

LOKOMOTIVA Vršovice „B“

3  -  0 – 1 – 2

18 : 46

1

Semifinále 1:

LOKO České Budějovice

SPARTA

2 1  :  7  

Semifinále 2:

HK Rokycany

SK Kuřim

9  :  1 4

Utkání o celkové 3.místo:

HK Rokycany

SPARTA

1 2  :  1 1

Finále :

LOKO České Budějovice

SK Kuřim

1 5  :  1 2

Konečné pořadí turnaje: 1. LOKOMOTIVA České Budějovice, 2. SK Kuřim, 3. HK Rokycany, 4. ,SPARTA Kutná Hora5. SOKOL Úvaly, 6. SOKOL Újezd u Brna, 7. LOKOMOTIVA Vršovice „B“, 8. LOKOMOTIVA Vršovice „A“.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Šnajdr Vít /br/ - Jeníček Daniel 11, Pícha Jiří 10, Polívka Denis 10, Falge Jan 6, Veselý Matěj 5, Veselý Šimon 5, Hájek Tomáš 2, Horák Tomáš 2 a Morysek Tomáš 2.

A jak zhodnotil výkon týmu v sobotním turnaji zastupující trenér Vít Šnajdr ?

Turnaj ve Vršovicích je naší klasickou předsezónní přípravou. Z různých důvodů nám chyběli Hovorka s Brožem, Procházka a oba brankáři, ale je možné , že v jarní části soutěže budeme právě v takto okleštěné sestavě často nastupovat. V prvním zápase s Újezdem se nám dařil přechod do útoku a rychlé brejky, naopak drhla práce obrany a ani brankáři se příliš nevedlo, přesto jsme o tři góly zvítězili. Ve druhém zápase jsme výrazně zlepšili obranu a dokázali jsme přetlačit druholigového soupeře. Třetí zápas ovlivnilo zranění střelce Píchy a nadějně rozehraný zápas jsme nedokázali dotáhnou a naopak v závěru jsme ještě dvakrát inkasovali. Semifinále s ČB se nám hrubě nepovedlo. Po několika banálních ztrátách v útoku nás soupeř nemilosrdně potrestal a zápas se stal jednoznačnou záležitostí, kterou naši hráči vypustili. Zápas o třetí místo byl opakováním zápasu ve skupině a byl vyrovnaný až do samého závěru. Rozhodl kvalitnější brankář a užší lavička KH / od semifinále disponovala Sparta pouze jedním mužem na střídání /. Turnaj byl dobrou herní přípravou, ukázal nám naše nedostatky v postupném útoku, slabiny v obraně, ale naznačil i světlé stránky. Poměrně dobrá byla hra i přes absenci velkého množství opor, kladem bylo aktivní zapojení dorostenců a dalších mladých hráčů. Celkově bych tuto přípravu hodnotil kladně.

Celý článek : Komentáře(14) : 05.02.2018