Turnaj o ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR jasně ovládl tým HÁZENÁ 1.

Sobotního, jubilejního 25.ročníku tradičního turnaje v malé kopané, který pořádá náš oddíl na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově, se letos zúčastnilo 5 týmů ..........

Autor: Petr Vobořil

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v sobotu 8.června 2019 na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tradiční sportovní akci na závěr své mistrovské sezóny – turnaj v malé kopané o „ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR“. Letošní, v pořadí jubilejní 25.ročník se zároveň hrál jako 8.ročník „memoriálu Lukáše ZEMANA“.

Letošního ročníku se zúčastnila pětice týmů BROSKVIČKY, ONLY HUMANS, ZÁJEZDNÍ hostinec a dva týmy pořadatele – HÁZENÁ 1 a HÁZENÁ 2.

Na házenkářském hřišti s umělým povrchem se hrálo systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 12 minut. Každý tým tedy čekala 4 utkání. Za vítězství se započítávaly do tabulky 2 body, ze remízu 1 bod.

Po zajímavém, ale celkem poklidném průběhu se z konečného vítězství zaslouženě radoval pořadatelský tým HÁZENÁ 1 / celkově v turnaji již poosmé /, který ve všech 4 utkáních dokázal své soupeře porazit. O jeho jasném turnajovém vítězství hovoří nejvyšší počet nastřílených branek / 10 /  a pouze jediná inkasovaná / až v závěrečném utkání, kdy již bylo o vítězi předem rozhodnuto/.

Na 2.místě skončil s vyrovnanou bilancí 2 vítězství a 2 porážek tým BROSKVIČKY. O pořadí na 3.-4.místě rozhodl při stejném počtu bodů a vzájemné remíze rozdíl branek, ten vyzněl lépe pro tým ZÁJEZDNÍ hostinec / bilance 1-1-2 /.  Na 4.místě tak skončil druhý tým pořadatele – HÁZENÁ 2 / bilance 1-1-2 / a na 5.místě tým ONLY HUMANS / bilance 1-0-3 /.

Jednotlivé výsledky turnaje:

HÁZENÁ 1

BROSKVIČKY

1  :  0

ZÁJEZDNÍ

2  :  0

HÁZENÁ 2

4  :  0

ONLY HUMANS

3  :  1

BROSKVIČKY

ZÁJEZDNÍ

2  :  0

HÁZENÁ 2

3  :  2

ONLY HUMANS

1  :  4

ZÁJEZDNÍ hostinec

HÁZENÁ 2

1  :  1

ONLY HUMANS

2  :  0

HÁZENÁ 2

ONLY HUMANS

2  :  1

Konečné pořadí 25.ročníku turnaje v malé kopané:

1.

HÁZENÁ 1

4  -  4  -  0  -  0

10  :  1

8

2.

BROSKVIČKY

4  -  2  -  0  -  2

  6  :  7

4

3.

ZÁJEZDNÍ hostinec

4  -  1  -  1  -  2

  3  :  5

3

4.

HÁZENÁ 2

4  -  1  -  1  -  2

  5  :  9

3

5.

ONLY HUMANS

4  -  1  -  0  -  3

  6  :  8

2

Sestava vítězného týmu – HÁZENÁ team: Červenka Jiří /br/ - Polívka Petr 4, Špaček Ondřej 2, Šimůnek Ondřej 2, Veselý Matěj 2 a Falge Jan.

V rámci slavnostního zakončení turnaje obdržel vítězný tým Žižkovský putovní pohár, věcnou cenu a diplom. Věcnými cenami a diplomem byli následně odměněni i všichni ostatní čtyři účastníci turnaje.

A stejně tak i vybraní nejlepší jednotlivci turnaje. Těmi byli vyhlášeni: brankářBorek Hroch / Zájezdní /, hráčLucien Nueleanu / Only Humans / a střelec – Petr Polívka / Házená team / - 4 branky.

Jako každý rok, tak i letos probíhala vložená soutěž týmů ve střelbě na zavěšenou láhev. Z 8 pokusů / po 2 po každém utkání / si věcnou cenu a diplom vystřílel čtyřmi úspěšnými zásahy jednoho exekutora - Martina „Karla“ Schnabla tým Zájezdní hostinec.

Celkově bylo v sobotním turnaji za příznivého počasí odehráno 10 utkání. A všem aktivním účastníkům letošního ročníku patří od pořadatelů poděkování jak za předváděné, tak i korektní výkony na této tradiční sportovní akci.

Celý článek : Komentáře(0) : 10.06.2019