Turnaj o ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR jasně ovládl tým GANAMOS.

Včerejšího, v pořadí již 23.ročníku tohoto turnaje se zúčastnilo nakonec 6 týmů / sedmý přihlášený nedorazil / a z celkového vítězství se nakonec radoval tým Ganamos, který ovládl i soutěž o nejlepšího brankáře, střelce a také vloženou soutěž na zavěšenou láhev ...........

Autor: Petr Vobořil

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v sobotu 17.června 2017 ve sportovním areálu v Tyršově ulici na Žižkově tradiční sportovní akci po skončení své mistrovské sezóny – turnaj v malé kopané o „ŽIŽKOVSKÝ putovní POHÁR“. Letošní, v pořadí již 23.ročník se zároveň hrál jako 6.ročník „memoriálu Lukáše ZEMANA“.

Sobotního turnaje se zúčastnilo 6 týmů GANAMOS, THE BLUES, TOY TOY, VETERÁNI, ZÁJEZDNÍ hostinec a pořadatelské družstvo HÁZENÉ / sedmý přihlášený tým HOPE KILLERS nakonec pro malý počet hráčů svou účast na poslední chvíli vzdal /.

Turnaj tentokrát probíhal na dvou hřištích, na házenkářském s umělým povrchem a na přilehlém Sokoláku na hřišti s umělou trávou, systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 10 minut. Každý tým tedy čekalo 5 utkání. Za vítězství se započítávaly do tabulky 2 body , ze remízu 1 bod.

A turnaj ovládl celkem jednoznačně tým GANAMOS, který jasně zvítězil ve všech pěti utkáních. V prvních čtyřech dokonce bez inkasované branky a tu jedinou obdržel až v posledním utkání / při 12 nastřílených /, kdy již bylo o jeho vítězství rozhodnuto. Celkem logicky byl z vítězného týmu vybrán nejlepší brankář celého turnaje a také se z něj rekrutoval nejlepší střelec turnaje. Výborné druhé místo obsadil tým s nejvyšším věkovým průměrem – VETERÁNI, který prohrál pouze s vítězem turnaje, na svém kontě měl 7 bodů za 3 vítězství a 1 remízu. Třetí místo obsadil o bod zpět vítěz posledních dvou ročníků -  pořadatelský tým HÁZENÉ, který z 5 utkání 3x zvítězit a 2x prohrál. O 2 body zpět skončil na 4.místě tým ZÁJEZDNÍHO hostince, za který v minulosti pravidelně nastupoval ten, na jehož počest se také poslední ročníky hrají – Lukáš Zeman. Páté místo obsadil o další bod zpět tým THE BLUES a na 6.místě skončil bez bodového zisku tým TOY TOY.

Jednotlivé výsledky turnaje:

GANAMOS

VETERÁNI

  4  :  0

HÁZENÁ

  3  :  0

ZÁJEZDNÍ

  3  :  0

The BLUES

12  :  1

TOY TOY

  2  :  0

VETERÁNI

HÁZENÁ

  2  :  1

ZÁJEZDNÍ

  2  :  1

The BLUES

  2  :  2

TOY TOY

  5  :  2

HÁZENÁ team

ZÁJEZDNÍ

  5  :  2

The BLUES

  5  :  0

TOY TOY

  1  :  0

ZÁJEZDNÍ hostinec

The BLUES

  7  :  2

TOY TOY

  6  :  1

The BLUES

TOY TOY

  1  :  0

Konečné pořadí 23.ročníku turnaje v malé kopané:

1.

GANAMOS

5  -  5  -  0  -  0

24  :    1

10

2.

VETERÁNI

5  -  3  -  1  -  1

11  :  10

7

3.

HÁZENÁ team

5  -  3  -  0  -  2

12  :    7

6

4.

ZÁJEZDNÍ hostinec

5  -  2  -  0  -  3

16  :  13

4

5.

The BLUES

5  -  1  -  1  -  3

  6  :  26

3

6.

TOY TOY

5  -  0  -  0  -  5

  3  :  15

0

Sestava vítězného týmu – GANAMOS: Michael Klobása /br-1/ - Martin Fuksa 9, Zdeněk Churavý 8, Ondřej Císař 2, Filip Málek 2, Martin Pacák 2, Jakub Procházka a Martin Špírek.

V rámci slavnostního zakončení turnaje obdržel vítězný tým Žižkovský putovní pohár, věcnou cenu a diplom. Věcnými cenami a diplomem byli následně odměněni i všichni ostatní účastníci turnaje.

A stejně tak i nejlepší jednotlivci turnaje. Těmi byli vyhlášeni: brankářMichael KLOBÁSA / Ganamos /, hráčPetr STOLÍN / Zájezdní / a střelec – Martin FUKSA / Ganamos / - 9 branek.

Jako každý rok, tak i letos probíhala vložená soutěž týmů ve střelbě na zavěšenou láhev. Po závěrečném rozstřelu tří týmů se stejným počtem zásahů si věcnou cenu a diplom odnesl také tým GANAMOS.

Celkově bylo v sobotním turnaji odehráno 15 utkání, které odřídila dvojice J.Hájek a A.Salák st. Jim a stejně tak i všem ostatním aktivním účastníkům letošního ročníku patří od pořadatelů poděkování a pochvala za předvedenou hru i korektní vystupování na této tradiční sportovní akci.

Celý článek : Komentáře(22) : 18.06.2017