Pozvánka na víkend 30.září - 1.října 2017.

O tomto víkendu se v mistrovských utkáních či turnajích představí pět týmů našeho oddílu – muži, starší dorostenci, starší žáci, mladší žáci a přípravka ..........

Autor: Petr Vobořil

V sobotu 30.září čeká kutnohorský tým mladších žáků druhý podzimní mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU, tentokrát na domácím venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově. V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník A + B, HBC Jičín, HC Kolín, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Bělá p.Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SPARTAK Příbram, TJ Náchod a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje turnajovým způsobem, na podzim proběhne v období od 17.9. do 19.11. 5 kol, v každém 3 turnaje po 4 týmech. Stejně jako loni, tak i letos se hraje bez počítání skóre a výsledků, bez vyhlašování umístění a pořadí. Součástí mistrovského ročníku budou navíc tréninkové kempy, ty proběhnou až po odehrání pěti podzimních kol. V sobotním kutnohorském turnaji se utkají týmy – HBC Jičín, SOKOL Úvaly „A“, TJ HC Náchod a domácí SPARTA Kutná Hora.

Taktéž v sobotu 30.září čeká kutnohorský tým mužů utkání 4.podzimního kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY, ve kterém zavítá na venkovní hřiště svého nejbližšího soupeře – týmu HC Kolín. Utkání začíná na hřišti V Borkách v 10,30 hodin. Kolín po dlouhých sezónách ve 2.lize letos na jaře sestoupil zpět do SRL. Vzájemná mistrovská utkání s tímto letitým soupeřem a rivalem se odehrála naposledy v druholigové sezóně 2012-2013, tehdy oba týmy využili své „domácí prostředí“ k vítězství. Nejprve na podzim 2012 SPARTA zvítězila v kostelecké sportovní hale těsně 27:26 a na jaře 2013 Kolín v ledečské sportovní hale 28:25. A z tohoto posledního vzájemného utkání, které se hrálo 13.dubna 2013 si připomeňme sestavu i střelce SPARTY: Červenka /br/, Hroch /br/ - Polák 7, Hasala 5, Hrčka 4, Kůrka 4, Bielický 2, Šnajdr 1, Hájek T., Kroutil, Polívka a Thieme. Trenér: Hájek Jiří. Z týmu Kolína se tehdy střelecky nejvíce dařilo trojici Semenec 8, Souček 7 a Pazdera 5. V letošním ročníku SRL má SPARTA za sebou již 3 utkání / prohra doma s Chodovem „B“ 20:25, vítězství v Mostu 27:22 a vítězství doma nad Ledčí n.S. 25:11 /, tým Kolína odehrál prozatím jedno utkání, prohrál doma s Mostem 17:21.

A do třetice - v sobotu 30.září má kutnohorský tým starších dorostenců na programu utkání 4.kola 2.LIGY SD-Čechy, ve kterém zajíždí do ledečské sportovní haly. Zde od 13,00 hodin bude hostem místního týmu TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou. Tým SPARTY prohrál všechny tři doposud odehraná utkání, v předehrávce 8.kola v Lounech 48:26 a v 1.kole doma s Chodovem 23:24 / utkání 3.kola v Sezimově Ústí dohrává 8.12. / a ve 3.kole doma se Dvorem Králové n.L. 21:27. Soupeř z Ledče má stejnou bilanci, nejprve prohrál v Lounech 19:43, poté na L.Vršovice 21:26 a před týdnem v Úvalech 23:24. Ledeč má obdobný problém, jako tým SPARTY a to příliš úzký kádr hráčů. V 1.kole měl jednoho na střídání, ve 2. a 3.kole odehrál utkání bez střídání, tedy v sedmi. A tak sobotní utkání bude o to zajímavější, kdo se s tímto „hendikepem“ lépe vyrovná.

V neděli 1.října čeká první podzimní mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU tým nejmladších kutnohorských házenkářů – přípravku. Turnaj proběhne se sportovní hale v Bělé pod Bezdězem. Do soutěže nyní na podzim přihlásilo své týmy 7 oddílů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HBC Jičín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, TJ Náchod a SPARTA Kutná Hora. Každý účastník má za povinnost uspořádat jeden turnaj v průběhu celého soutěžního ročníku, na podzim postupně proběhnou v Bělé, Náchodě, Mělníku, Zruči a v Kutné Hoře. Na jednotlivý turnaj může každý oddíl přihlásit i více než jeden svůj tým. Opět se hraje se na 2 zmenšených hřištích miniházená 4+1 a stejně jako v sezónách minulých podle upravených pravidel – zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje. A předávání cen probíhá jako odměna za účast, všichni účastníci turnaje obdrží stejné ceny + účastnický diplom.

A také v neděli 1.října čeká kutnohorský tým starších žáků utkání 3.podzimního kola SPOLEČNÉHO PŘEBORU, ve kterém přivítá od 10,00 hodin na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově východočeského soupeře – tým 1.HK Dvůr Králové nad Labem.  V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části soutěže 11 týmů – 1.HK Dvůr Králové n/Labem, HÁZENÁ Mělník A + B, HBC Jičín A + B, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTAK Příbram, TJ Náchod a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje systémem samostatných utkání, každý s každým, hrací doba je 2x25 minut. Dosavadní bilance starších žáků SPARTY je ze 3 utkání - 1 vítězství a 2 prohry, zatímco soupeř je prozatím 100% - 2 utkání – 2 vítězství.

Zbývající tým SPARTY – minižáci mají tento víkend volno.

Popřejme tedy všem pěti týmům SPARTY ve víkendových utkáních hodně sportovních úspěchů !!

Celý článek : Komentáře(3) : 28.09.2017