Pozvánka na víkend 14. - 15.října 2017.

O tomto víkendu se v mistrovských utkáních představí pět týmů našeho oddílu – doma muži a venku starší dorostenci, starší žáci, mladší žáci a přípravka ............

Autor: Petr Vobořil

V sobotu 14.října čeká kutnohorský tým mladších žáků třetí podzimní mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU, tentokrát ve sportovní hale AŠ Mladá Boleslav. V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník A + B, HBC Jičín, HC Kolín, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Bělá p.Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SPARTAK Příbram, TJ Náchod a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje turnajovým způsobem, na podzim proběhne v období od 17.9. do 19.11. 5 kol, v každém 3 turnaje po 4 týmech. Stejně jako loni, tak i letos se hraje bez počítání skóre a výsledků, bez vyhlašování umístění a pořadí. Součástí mistrovského ročníku budou navíc tréninkové kempy, ty proběhnou až po odehrání pěti podzimních kol. V sobotním mladoboleslavském turnaji se utká čtveřice týmů – HÁZENÁ Mělník „B“, HC Kolín, SPARTA Kutná Hora a domácí AŠ Mladá Boleslav. Pro náš tým tedy tentokrát relativně slabší soupeři.

V neděli 15.října čeká kutnohorský tým starších žáků dvojutkání 5.podzimního kola SPOLEČNÉHO PŘEBORU, ve kterém nastoupí nejprve od 9,00 hodin na venkovním hřišti týmu HBC Jičín „A“ a po krátké pauze na stejném hřišti od 12,00 hodin proti týmu HBC Jičín „B“. V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje v podzimní části soutěže 11 týmů – 1.HK Dvůr Králové n/Labem, HÁZENÁ Mělník A + B, HBC Jičín A + B, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTAK Příbram, TJ Náchod a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje systémem samostatných utkání, každý s každým, hrací doba je 2x25 minut. Kutnohorský tým má na svém kontě ze 4 utkání 1 vítězství / ve Zruči n.S. 28:7  / a 3 porážky. No a v Jičíně to bude mít hodně těžké, domácí „A“ tým vede bez porážky tabulku a také „B“ tým nemá špatné výsledky / bilance 2-0-2 /.

Ve stejný den, v neděli 15.října čeká druhý podzimní mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU tým nejmladších kutnohorských házenkářů – přípravku. Turnaj proběhne se sportovní hale na Hamrech v Náchodě. Do soutěže nyní na podzim přihlásilo své týmy 7 oddílů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HBC Jičín, JISKRA Zruč nad Sázavou, SOKOL Bělá pod Bezdězem, TJ Náchod a SPARTA Kutná Hora. Každý účastník má za povinnost uspořádat jeden turnaj v průběhu celého soutěžního ročníku, na podzim postupně proběhnou v Bělé, Náchodě, Mělníku, Zruči a v Kutné Hoře. Na jednotlivý turnaj může každý oddíl přihlásit i více než jeden svůj tým. Opět se hraje se na 2 zmenšených hřištích miniházená 4+1, podle upravených pravidel – zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje. A předávání cen probíhá jako odměna za účast, všichni účastníci turnaje obdrží stejné ceny + účastnický diplom.

Taktéž v neděli 15.října čeká kutnohorský tým mužů utkání 6.podzimního kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY, ve kterém přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin tradičního dlouholetého soupeře - tým 1.HC WENDY Mělník. V loňském ročníku SRL oba soupeři využili své domácí prostředí k vítězství, nejprve na podzim 2016 SPARTA doma zvítězila jednoznačně 36:16 po poločasovém vedení 21:8, ovšem na jaře 2017 doma zvítězil Mělník překvapivě hladce 31:23 / 16:11 /. Utkání se tehdy našemu týmu hrubě nevydařilo, ovšem i na našem hřišti dokázal Mělník v minulosti občas „zazlobit“. Tak, pozor na něj !!! A z posledního vzájemného utkání, které se hrálo 6.června 2017 si připomeňme sestavu i střelce SPARTY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Hovorka 6, Veselý M. 6, Pícha 5, Falge 3, Polívka 1, Salák 1, Šnajdr 1 / hrající trenér / a Veselý Š.. V letošním ročníku SRL má SPARTA za sebou již 4 utkání / prohra doma s Chodovem „B“ 20:25, vítězství v Mostu 27:22, vítězství doma nad Ledčí n.S. 25:11 a prohra v Kolíně 25:32 /, tým Mělníka odehrál prozatím 2 utkání, nejprve prohrál v hale Chodova „B“ 16:31 a poté i v Ledči nad Sázavou 11:23. Na tuto neděli je předpověď pěkného počasí a jelikož se jedná se o poslední podzimní domácí utkání, tak by se měl tým SPARTY rozloučit s domácími diváky určitě dobrým výkonem i očekávaným vítězstvím.

A čtvrtý tým, který nastoupí v neděli 15.října bude kutnohorský tým starších dorostenců. Ten má programu utkání 6.kola 2.LIGY SD-Čechy, ve kterém zajíždí do jablonecké sportovní haly. Zde od 15,00 hodin bude hostem místního týmu ELP Jablonec nad Nisou. Tým SPARTY prohrál všechny čtyři doposud odehraná utkání, v předehrávce 8.kola v Lounech 48:26 a v 1.kole doma s Chodovem 23:24 / utkání 3.kola v Sezimově Ústí dohrává 8.12. / a ve 3.kole doma se Dvorem Králové n.L. 21:27 a ve 4.kole v Ledči n.S. 27:19. Domácí Jablonec má prozatím stejnou bilanci, prohrál všechna 4 svá utkání. Nastřílel v nich dokonce stejný počet branek jako SPARTA – 89, o 32 více jich však obdržel / 126158 /. Tak kdy poprvé náš tým zaboduje, že by v neděli na severu Čech ?

Zbývající tým SPARTY – minižáci mají tento víkend volno.

Popřejme tedy všem pěti týmům SPARTY ve víkendových utkáních hodně sportovních úspěchů !!

Celý článek : Komentáře(33) : 10.10.2017