Pozvánka na nedělní utkání 3.kola 2.ligy mužů.

Kutnohorský tým mužů čeká tuto neděli 6.října 2019 utkání 3.kola 2.LIGY JV-Čechy, ve kterém nastoupí od 18:00 hodin ve sportovní hale dlouholetého středočeského soupeře, týmu SOKOLA Úvaly ..........

Autor: Petr Vobořil

V loňském druholigovém ročníku byl tým SPARTY v obou vzájemných utkáních úspěšnější, nejprve v prosinci 2018 zvítězil na úvalské palubovce celkem jednoznačně o 9 branek v poměru 21:30, když v poločase vedl 9:13. V odvetě v květnu 2019 doma také zvítězil, ovšem tentokrát po boji těsně 26:25, když v poločase vedli hosté 12:15. A z tohoto utkání, které se hrálo 19.května 2019 si připomeňme tehdejší sestavu i střelce SPARTY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Pícha 7, Brož 4, Pugliese 4, Falge 3, Polívka 3, Jeníček 2, Veselý M. 2, Hájek 1, Horák, Salák a Veselý Š. Trenér: Hájek Jiří. SPARTA tehdy nenastoupila v nejsilnější možné sestavě a to se na výkonu dost projevilo V závěru ale přece jenom otočila nepříznivý výkon ve svůj prospěch.

V konečné loňské tabulce 2.ligy JVČ skončila SPARTA na 6.místě19 body / bilance: 20 – 9-1-10, skóre 530:517 /, SOKOL na posledním 11.místě se ziskem 10 bodů / bilance: 20 – 5-0-15, skóre 522:583 /. Ze soutěže ale nikdo nesestupoval a tak tým Úval startuje v soutěži i v sezóně letošní.

A tu zahájil na výbornou, v 1.kole doma porazil nováčka z Dolní Cerekve 26:24, což se dalo očekávat, ovšem ve 2.kole zvítězil překvapivě na palubovce pražské Slávie 24:32. Úvaly mají poslední roky nejširší a nejúspěšnější mládežnickou základnu ve Středních Čechách, jejich tým starších dorostenců letos hraje dokonce 1.ligu a tak mohou pravidelně a hlavně kvalitně tým mužů doplňovat z vlastních zdrojů. Nejlepšími střelci byli v loňské sezóně mladíci Bossanyi, Francl a Seidl, letos je prozatím nejlepším střelcem Najman, autor 14 branek.

To SPARTA nezačala letošní sezónu nejlépe, v 1.kole doma dostala lekci od loňského vítěze – Třeboně, které podlehla 11:37, ve 2.kole taktéž doma vyválčila pouhý bod za remízu 24:24 s Havlíčkovým Brodem, když většinu utkání dotahovala 1-3 brankové vedení hostí. A pokud chce tým v neděli v Úvalech pomýšlet na úspěšný výsledek, musí výkon ze závěru posledního utkání minimálně zopakovat, spíše ho však notně zlepšit.

Velkým oslabením je neúčast loňské brankářské jedničky Roberta Filipa, který je do konce roku v zahraničí a kterého i přes velkou snahu nová brankářská dvojice Hroch – Morávek nedokázala adekvátně nahradit. Navíc bude v neděli chybět Šimůnek, kterého čeká v dresu pražské Dukly utkání evropského poháru. A sezonu vůbec nezahájili Petránek a Pugliese, kteří v loňském ročníku patřili do širšího základu. A tak se zbytek týmu musí v nedělním utkání v Úvalech s těmito všemi absencemi vyrovnat a na hřišti popasovat !!!  

Popřejme tedy kutnohorskému týmu mužů v nedělním druholigovém utkání dobrou formu a hodně úspěchů.

O nastávajícím víkendu zasáhnou do bojů o mistrovské body další 3 mládežnické týmy SPARTYstarší žáky čeká v neděli 6.října dvojutkání v Úvalech, nejprve od 10:00 hodin SOKOLU Úvaly „A“ a poté od 12:00 proti AŠ Mladá Boleslav, mladší žáky čeká v sobotu 5.října mistrovský turnaj v domácím prostředí SH BIOS, kde se postupně střetne s týmy – SOKOL Úvaly „B“, JISKRA Zruč nad Sázavou a SOKOL Kostelec nad Labem a tým nejmladší - přípravka ve stejný den zajíždí do Bělé pod Bezdězem k úvodnímu podzimnímu mistrovskému turnaji, kde postupně narazí na Kolín, Lovosice 2, Bělou 2, Příbram a Mělník 1.

I mládežnickým týmům SPARTY přejeme dobrou formu a hodně sportovních úspěchů.

Celý článek : Komentáře(0) : 03.10.2019