Pozvánka na nedělní utkání 2.kola 2.ligy mužů.

V neděli se náš tým mužů podruhé za sebou představí v mistrovském druholigovém utkání na domácí palubovce, tentokrát přivítá tým z Vysočiny - Jiskru Havlíčkův Brod a má hodně co napravovat ..........

Autor: Petr Vobořil

Kutnohorský tým mužů nastoupí také ve 2.kole nového mistrovského ročníku 2.LIGY JV-Čechy v domácím prostředí, v neděli 29.září přivítá od 18:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zkušeného soupeře z Vysočiny, tým TJ JISKRA Havlíčkův Brod.

S havlíčkobrodskou Jiskrou se kutnohorský tým mužů utkal v loňské sezóně hnedle 3x, nejprve před začátkem druholigového ročníku, v 1.kole Českého poháru, ve kterém zvítězil doma 28:19. Po 3 týdnech, 22.září 2018 to již bylo v utkání 1.kola 2.ligy a i tehdy doma zvítězil, tentokrát 29:17. Obě domácí utkání tedy SPARTA celkem jasně opanovala. V odvetě, na jaře 2019 ale v hale Jiskry prohrála zbytečně 29:23. A z tohoto posledního vzájemného utkání, které se hrálo 24.února 2019 si připomeňme tehdejší sestavu a střelce branek SPARTY: Filip /br/, Červenka /br/ - Hovorka 9, Jeníček 5, Polívka 4, Veselý M. 3, Falge 2, Hájek, Horák a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít. Ze sestavy je patrné, že SPARTA tehdy nastoupila značně oslabena. Krom jiných absencí / Brož, Šimůnek, Pugliese / se totiž v den zápasu těžce zranil v prvoligovém dopoledním utkání za Sokol Vršovice Pícha a při rozcvičování těsně před utkáním Petránek a oba potom citelně chyběli podstatnou část jara !!!  V konečné loňské druholigové tabulce skončil kutnohorský tým na 6.místě19 body / bilance: 20 – 9-1-10, skóre 530:517 /, Jiskra na předposledním 10.místě se ziskem 13 bodů / bilance: 20 – 5-3-12, skóre 564:605 /. Ale pozor – Jiskra se mohla chlubit výborným útokem, když v soutěži nastřílela čtvrtý nejvyšší počet branek, na druhou stranu ovšem nejvíce branek obdržela.

Do letošního mistrovského ročníku 2.LIGY mužů vstoupili oba nedělní soupeři úplně odlišně. Zatímco SPARTA doma utrpěla debakl 11:37 s loňským vítězem, JISRKOU Třeboň,  havlíčkobrodská JISKRA doma remizovala s pražskou SLÁVIÍ 25:25 a připsala si se silným soupeřem cenný bod.

A tak bude v nedělním utkání hodně důležité, zda a jak se SPARTA po týden staré vysoké prohře v dalším domácím představení probere, vzpamatuje a co předvede. Horší výkon ale snad již podat nemůže a tak jen můžeme doufat v diametrálně odlišný výkon a hlavně výsledek. 

Popřejme tedy kutnohorskému týmu mužů dobrou formu a hodně úspěchů. Všem divákům potom přejeme pěknou podívanou na jistě zajímavou a kvalitní házenou, kterou utkání 2.kola 2.LIGY JVČ s JISKROU Havlíčkův Brod určitě nabídne !!!

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora srdečně zve všechny své příznivce na nedělní druholigové domácí utkání !!!

Na Klimešce však budou v neděli k vidění ještě další 3 utkání, a to mistrovského turnaje 2.kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU starších žáků. Nejprve od 14:30 hodin nastoupí tým SPARTY proti SOKOLU Kostelec nad Labem, potom od 15:30 hodin se utká SOKOL Kostelec nad Labem s týmem LIONS Hostivice a na závěr, od 16:30 hodin nastoupí tým SPARTY proti týmu LIONS Hostivice.

Celý článek : Komentáře(0) : 27.09.2019