Petr POLÍVKA slaví "50" narozeniny !!!

Zítra, v pondělí 26.června 2017 se významného životního jubilea - kulaté PADESÁTKY dožívá dlouholetý člen a bývalý hráč našeho oddílu Petr Polívka ..........

Autor: Petr Vobořil

Petr zahájil svou házenkářskou kariéru v kutnohorské SPARTĚ ke konci sedmdesátých let minulého století v žákovské kategorii, pokračoval v dorostenecké kategorii a poté již přešel do kategorie dospělých. Své první mistrovské utkání v týmu mužů odehrál na podzim 1986.

Následné dlouhé roky patřil k velkým oporám kutnohorského týmu mužů, výborný v obraně a na střední spojce, dokázal se výrazně prosazovat i v útoku. Na házenkářském hřišti vydržel až do poměrně pozdního věku téměř 47 let. Svou hráčskou kariéru zakončil 11.května 2014 mistrovským utkání SRL doma proti Baníku Most. V týmu mužů kutnohorské SPARTY byl u všech velkých úspěchů, vč. prvního postupu do 3.ligy / 1997-98 /, úspěšném třetiligovém působení na začátku milénia, postupu do 2.ligy / 2004-05 / i vítězství v SRL / 2011-2012 / a následném postupu do 2.ligy v sezoně 2012-2013.. Za dlouhých 28 sezón odehrál 347 mistrovských utkání, ve kterých nastřílel 886 branek.

Zatímco v počátcích své hráčské kariéry v týmu dospělých ještě nastupoval po boku svého otce Karla / legendy kutnohorské házené /, v závěru své bohaté kariéry se potkal v jednom týmu se svými syny Petrem a Denisem.

A je na místě také připomenout, že Petr hrál vedle házené dlouhá léta velmi slušně tenis, fotbal a hlavně hokej, kde se momentálně věnuje trenérské činnosti.

Členové oddílu házené se připojují k celé řadě gratulantů a přejí oslavenci do dalších let pevné zdraví, hodně pohody a spokojenosti v osobním životě !!!

Celý článek : Komentáře(23) : 25.06.2017