5.kolo 2.ligy mužů: LOKOMOTIVA Vršovice - SPARTA 20 : 31 / 10:14 /

Ve včerejším podvečerním druholigovém utkání podal náš tým mužů na hřišti vršovické Lokomotivy velmi dobrý výkon a zaslouženě si odvezl oba body za vysoké vítězství o 11 branek ..........

Autor: Petr Vobořil

V neděli 28.října měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 5.kola 2.LIGY mužů JV Čechy, ve kterém nastoupil od 17:00 hodin v nafukovací sportovní hale pražského soupeře - týmu LOKOMOTIVA Vršovice.

Tým vršovické Lokotky potkávala SPARTA několik sezón v SRL, naposledy v sezóně 2014-2015. Tehdy pražský tým skončil na 2.místě a postoupil do 2.ligy. V následující 3 sezóny většinou hrával o udržení, naposledy v té loňské. Tehdy skončil ve skupině JZČ na posledním 12.místě se ziskem 7 bodů, nakonec však v soutěži setrval. No a v té letošní si zatím vede výborně, po 4.kole je v tabulce na 5.místě se ziskem 6 bodů, s pouhou jednobodovou ztrátou na vedoucí SPARTU. A tak nedělní utkání bylo důležitým soubojem o čelo druholigové tabulky.

Ovšem SPARTA do utkání vlétla ve velkém stylu a od úvodních minut svého soupeře jasně přehrávala. A vývoj skóre to jasně potvrzoval. V 5.minutě vedla 0:3, v 9.minutě 0:6, ve 12.minutě 1:8, v 16.minutě 3:10 a v 18.minutě 4:11. V závěru prvního dějství však přišlo několik chyb, kdy se příliš nedařila obrana pivotů a domácí tým stihl snížit sedmibrankové vedení SPARTY na poločasový rozdíl 4 branek. Přesto kutnohorský tým odcházel do kabin s nadějným vedením v poměru 10:14.

A začátek 2.poločasu se hostům opět vydařil, třemi brankami do 34.minuty navýšil své vedení opět na sedmibrankový rozdíl, na 10:17. V dalším průběhu utkání padaly branky rovnoměrně na obou stranách, ve 40.minutě byl stav 14:20, ovšem ve 43.minutě již 14:23 a ve 47.minutě dokonce 15:25. A to již bylo zřejmé, že je o vítězi rozhodnuto. SPARTA ve zbývajících cca 13ti minutách nepřipustila žádné drama a nadále si udržovala vysoké vedení. Nakonec si z haly Lokomotivy odvezla po zásluze oba body za jasné vítězství o 11 branek v poměru 20:31.

SPARTA nedělní utkání zvládla na „jedničku“, počínaje opět výborným brankářem, přes velmi dobrou obranu a celkem solidním útokem. Příliš se jí nevydařil pouze závěr 1.poločasu, kdy domácím umožnila mírné snížení, ovšem v dalším průběhu utkání již domácím šanci na zvrat žádnou nedala. A tak zasloužený zisk obou bodů ji vrátil na průběžné první místo druholigové tabulky. Kdo by to před začátkem nováčkovské sezóny vůbec tipoval. Přesto zůstává cíl nadále stejný, stabilizovat výkony a soutěž udržet. A to se prozatím daří !!!

Valnou část utkání odchytal výborně Filip, připsal si 18 zákroků / mimo jiné chytil 3 sedmičky / a měl úspěšnost 51,4%. Na posledních 5 minut přepustil své místo Červenkovi, který ze 4 střel pokryl jedinou a měl úspěšnost 25%. Obrana tentokrát pracovala valnou část utkání velmi dobře, výborně v ní zahrál Falge a také ostatní byli vidět. Hlavně Pícha se Šimůnkem. Ten měl sice do 20.minuty na svém kontě dvě vyloučení a měl „nůž na krku“, utkání však dohrál, když ve 2.poločase chodil převážně pouze do útoku. A v něm si vedl výborně, měl střelbu 12-9 a byl nejlepším střelcem celého utkání. Výbornou produktivitu ze spojky měl Pícha 6-5 a prosazovali se i ostatní. Pugliese měl střelbu 9-4, Petránek 4-3, Polívka 5-3, Veselý M. 3-2, Falge 1-1, Hájek 2-1, Brož 3-1, Horák 3-1 a Jeníček 5-1. Pouze Hovorka se do střelecké listiny nezapsal / 3-0 /, ten však měl od utkání se Slavií prst v dlaze a tu sundal až na pátečním tréninku. 5 střel tentokrát skončilo na tyčích, 2 sedmičky zůstaly neproměněné / Jeníček a Hovorka /. Jinak měl tým SPARTY v nedělním utkání celkově střelbu 56–31 = úspěšnost 55,4%. Celkem si připsal 12 zisků míčů a k tomu 16 ztrát míčů. A tak na závěr nezbývá než konstatovat – velmi dobrý výkon a zasloužené vítězství v nedělním podvečerním utkání na hřišti soupeře.

Dvojice domácích brankářů si připsala celkem 15 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Hanko, autor 4 branek, po 3 přidali Malý a Paleček, po 2 Balcer, Brzobohatý, Maier a Štraus.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:

Musím tým pochválit za předvedený výkon. Opět jsme do zápasu nastoupili dobře koncentrovaní a od začátku soupeře přehrávali. Nebýt hluché desetiminutovky na konci prvního poločasu, byl by to bezchybný výkon. Ale i tak jsme přivezli z Vršovic vysoké vítězství. Výborný byl tradičně brankář Filip, hodně byla znát přítomnost Šimůnka, který dirigoval obranu, ale dařilo se mu i v útoku, a dařilo se i Píchovi. V obraně odváděl skvělou práci Falge. Celý tým bojoval a je vidět, že jede na vítězné vlně. Věřím, že ji prodloužíme i v příštím zápase doma s Třeboní.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ - Šimůnek 9, Pícha 5, Puliese 4, Petránek 3, Polívka P. 3, Veselý M. 2, Brož 1, Falge 1, Hájek 1, Horák 1, Jeníček 1 a Hovorka. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 6/2 – 3/1, ROZHODČÍ: Hosnedl / Písek / - Kahoun  / Blažejov /, DIVÁCI: 00.

Ostatní výsledky 5.kola:

SLAVIA Praha - TJ Chodov JM „B“ 37:23, LOKO České Budějovice - JISKRA Havl.Brod 30:28, SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí - SOKOL Úvaly 24:28, JISKRA Třeboň – HBC Strakonice 1921 „B“ 32:28, 1.HC Pardubice měl volno.

Další program:

V 6.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá SPARTA Kutná Hora v sobotu 3.listopadu od 18:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zkušeného soupeře z jihu Čech, tým JISKRY Třeboň.

Ale pozor - ve stejný den = v sobotu 3.listopadu se od 15:30 hodin na Klimešce odehraje mistrovské utkání 8.kola STRABAG RAIL extraligy mužů, ve kterém "domácí" HC DUKLA Praha přivítá tým SKKP HANDBALL Brno. Tak si toto utkání naší nejvyšší soutěže nenechte ujít.

Oddíl házené TJ SPARTA srdečně zve všechny sportovní fanoušky na tyto dvě sobotní - extraligové a druholigové utkání !

Celý článek : Komentáře(5) : 29.10.2018