3.kolo SP st.žáků: SPARTA - 1.HK Dv.Králové n/L. 11 : 38 / 6:17 /

Ve včerejším odpoledním mistrovském utkání dostal náš tým starších žáků pořádnou lekci, na soupeře z Východních Čech vůbec nestačil a odešel vysoko poražen ..........

Autor: Petr Vobořil

V neděli 7.října přivítal tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 3.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 15:30 hodin tým 1.HK Dvůr Králové nad Labem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a východočeský 1.HK Dvůr Králové nad Labem / ten ovšem odehraje všechna utkání na hřištích soupeřů /. Hraje se systémem každý s každým, hrací doba je 2x25 minut.

A právě jediný zástupce mimo Střední Čechy – Dvůr Králové, předváděl doposud velmi suverénní výkony, vždyť v 1.kole zvítězil v Kolíně vysoko 29:4, ve 2.kole v Mělníku 31:23. To kutnohorský tým prohrál v 1.kole v Mělníku 25:39, ve 2.kole doma porazil Zruč 32:24.

A hosté i v Kutné Hoře předváděli velmi suverénní výkon a nedali domácím vůbec žádnou šanci na přijatelný výsledek. Kutnohorský tým sice vedl v úvodu 1:0, později 3:2 v 6.minutě 4:3, následovala však 9ti branková šňůra hostů, kteří do 19.minuty otočili na 4:12 a z utkání se stala celkem jednoznačná záležitost. Do konce 1.poločasu navýšili hosté své vedení na rozdíl 11 branek, stav byl 6:17.

A v poločase druhém se obraz hry nijak nezměnil. Hosté - většina z nich fyzicky vyspělejší a o hlavu vyšší - domácí k ničemu nepustili a rozdíl ve skóre nadále narůstal. 7 brankovou šňůrou na začátku 2.poločasu zvýšili již na 6:24, ve 42.minutě byl rozdíl sice stejný, stav byl 11:29, ale v závěru 9ti brankami v řadě upravili na konečných 11:38. Vítězství týmu ze Dvora Králové bylo naprosto zasloužené.

Kutnohorský tým nastoupil oslaben o několik zraněných či nemocných hráčů, i plná soupiska by však na hosty tentokrát nestačila. Starší žáci SPARTY totiž zaostávali za svým soupeřem ve všech herních činnostech, příliš kazili přihrávky, chabá byla střelba a vůbec nestíhali v obraně, kde je hosté přehrávali, jak chtěli. Na nedělního soupeře v žádném případě nestačili a je rozhodně co zlepšovat a na čem v trénincích pracovat.   

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák ?

Na nedělního soupeře jsme nestačili ve všech směrech, jejich hráči jsou hlavně fyzicky vyspělejší. Tak velký gólový příděl by mě netrápil, ale mrzel mě útok. Obyčejné základy náběhu se u mnohých hráčů vytratil. Pokud je soupeř vyšší, musíte ho uběhat rychlostí. Někteří kluci se snažili i přesto, že proti nim hrál o 2 hlavy vyšší hráč. Potěšil mě Nikolas Rakaš, který bojoval za tým bez ohledu na skóre a Patrik Pektor. Honzik Valach se snažil chytat jak to jen šlo. Někteří hráči si musí hlavně srovnat v hlavě svojí tréninkovou docházku. To, že jsou od maminky omluveni na trénink, jim soupeř nikdy nepromine a teď se to ukázalo na plno. Pokud se nesejdeme na tréninku, tak v zápase v kritických situacích není co hrát.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Pektor P. 3, Veselý 3, Novotný 2, Rakaš 2, Capouch 1, Kail, Musil Š., Ptáčník, Salák a Štícha. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 0 – 4/1, ROZHODČÍ: Valeš – Veselý Š. / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 33.

Ostatní výsledky 3.kola:

SOKOL Úvaly - HÁZENÁ Mělník 28:33, JISKRA Zruč n/Sázavou - HC Kolín  23:17.

V utkání 4.kola SP přivítá tým starších žáků kutnohorské SPARTY v sobotu 13.října ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 9:00 hodin v sousedském derby tým HC Kolín.

Celý článek : Komentáře(4) : 08.10.2018