3.kolo SP ml.dorostu: TJ Chodov JM - SPARTA 28 : 35 / 17:14 /

I přes tříbrankové manko v poločase náš tým mladších dorostenců v tom druhém podal parádní výkon, domácí v něm jasně přehrál a domů se vracel se zaslouženým ziskem obou bodů ..........

Autor: Petr Vobořil

V neděli 30.září odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora 3.podzimní kolo STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém nastoupil od 12:00 hodin ve sportovní hale pražského týmu TJ Chodov JM.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Po dvou celkem jednoznačných vítězstvích Chodova i Kutné Hory nad Příbramí i Zručí bylo nedělní utkání soubojem dvou neporažených. A z něj vyšel lépe překvapivě kutnohorský tým. Mladší dorostenci SPARTY sice od úvodních minut zaostávali a domácí si udržovali 2-4 brankové vedení. To dokonce ve 25.minutě narostlo na rozdíl 5ti branek – na 14:9. Poté kutnohorský tým snížil ve 28.minutě až na rozdíl branky jediné, na 14:13, lepším závěrem však domácí odskočili na poločasové vedení o 3 branky, stav byl 17:14.

Na začátku 2.poločasu, ve 35.minutě vedli domácí 19:16, poté však nastal v utkání velký obrat. Hosté nejprve 5 brankami v řadě otočili vedení ve svůj prospěch na 19:21 a to v dalším průběhu 2.poločasu stále navyšovali. Ve 46.minutě byl stav 21:24, v 51.minutě 23:27, v 56.minutě 26:31 a konečný výsledek byl celkem jednoznačný – 28:35. Druhý poločas kutnohorský tým jednoznačně ovládl 11:21 a to byl hlavní důvod jeho zaslouženého  nedělního vítězství.

Jako vždy, i na Chodově velmi dobře zachytal Jarda Valeš, střelecký den měl Jirka Červený, autor 14 branek. Po dlouhodobém zranění tým poprvé posílil Ondra Šimon a také jeho 9 branek hodně napomohlo k vysokému vítězství. Ale velmi dobrý výkon podali i všichni ostatní a i oni mají velkou zásluhu na tomto parádním výsledku.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák ?

Na zápas jsme sice odjeli v silné sestavě, ale s minimem hráčů na střídání / omluvenky pro nemoc či jiné povinnosti /. Konečně si s námi zahrál Ondra Šimon, ale věděli jsme, že bude váznout souhra s ostatními spojkami, protože s námi dlouho netrénoval. Do zápasu jsme chtěli vstoupit se zataženou obranou s přistupováním, to se nám však příliš nedařilo a soupeř dával jednoduché góly z dálky. A také se v této fázi utkání nedařilo ani brankáři. Obranu jsme museli proto rychle změnit na vysunutou. V útoku to zpočátku sám táhl hlavně Ondra Šimon, ostatní se k němu pomalu ale jistě přidávali. Do druhé půle jsme vkročili správně naladění a kluci začali víc spolupracovat, jak v obraně, tak v útoku. Jarda Valeš se blýskl několika pěknými zákroky, soupeř se prosazoval hlavně z prostoru křídel. Povedlo se také zakončit několik rychlých protiútoků. David Novák a Petr Capouch měli několik krásných bloků v obraně. Na Ondru Šimona byla po většinu druhého poločasu nasazena „osobka“, o to více se střelecky prosazoval Jirka Červený. Matěj Novotný zahrál velmi dobrý druhý poločas na pravém křídle. Přestože měl soupeř silnější a vyrovnanější tým, tak kluci vybojovali nečekané vítězství. Všichni, kteří přijeli na zápas zabojovat a porvat se o výsledek zaslouží pochvalu.  Je však třeba nadále pracovat v tréninku, protože v naší hale už nás soupeř nepodcení.

Foto: Josef Tůma

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/, Valeš /br/ - Červený 14, Šimon 9, Novotný 5, Klouček 4, Novák D. 2, Rakaš 1, Capouch a Machander. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 6 – 4, SEDMIČKY: 4/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Rutta / Písek / - Větrovský / Srubec /, DIVÁCI: 43.

Další program:

Za 14 dní, v sobotu 13.října čeká tým mladších dorostenců SPARTY utkání 4.kola SP, ve kterém přivítá ve sportovní hale Klimeška od 10:30 hodin tým SPARTAKU Příbram.

Celý článek : Komentáře(2) : 30.09.2018