1.kolo SP přípravek - turnaj v Bělé pod Bezdězem.

V neděli proběhl ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem první podzimní mistrovský turnaj nejmladší kategorie - přípravek, kterého se zúčastnilo 10 týmů, mezi nimi i tým našeho oddílu ..........

Autor: Petr Vobořil

V neděli 1.října se v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem uskutečnil první podzimní mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU přípravek. V této nejmladší věkové kategorii se hraje střídavě u každého z přihlášených oddílů  samostatný turnaj. Hraje se na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1. Jednotlivé zápasy se hrají bez ukazatelů skóre, nezapočítávají se branky, nedělá se oficiální průběžná ani konečná tabulka a nevyhlašuje se vítěz utkání ani turnaje. A předávání cen probíhá jako odměna za účast, všichni účastníci turnaje obdrží stejné ceny / účastnický diplom + taška sladkostí atp. /.

Nedělního turnaje se v Bělé pod Bezdězem zúčastnilo 10 týmů přípravek – HÁZENÁ Mělník A + B, HBC Jičín A + B, SPARTA Kutná Hora, TJ Náchod A + B a pořadatelský SOKOL Bělá pod Bezdězem A + B + C. Hrálo se systémem každý s každým a tak všechny zúčastněné týmy čekala pořádná porce 9 utkání.

Trenéři SPARTY přece jenom vše zaznamenávali a tak je k dispozici sestava a branky nejmladších kutnohorských házenkářů v tomto úvodním podzimním mistrovském turnaji.

Sestava a branky přípravky SPARTY v turnaji celkem:

Hanuš Václav 30, Koberec Jakub 30, Kerner Jakub 5, Hanuš Jiří 4, Stýblo Antonín 2, Franěk Petr 1, Kernerová Eliška 1, Lebeda Ondřej 1 a Musil Jan.

A jak hodnotil účast týmu v nedělním turnaji jeho vedoucí Alois Salák starší ?

Naši prckové - 9 dětí z přípravky sehráli v neděli na turnaji v Bělé pod Bezdězem devět zápasů a ve většině z nich se jim pod skvělým vedením trenérky Michaely Kernerové herně dařilo. Kluci i naše dívenka Eliška Kernerová bojovali s vervou, v brance se vyznamenali zejména Jakub Kerner a Toník Stýblo, kteří také zasahovali v poli. Jakub velice dobře bránil a Toníkovi šli pěkně přihrávky. Ostatní hráči – Jirka Hanuš, Petr Franěk, Jan Musil a Ondra Lebeda se snažili dobře bránit a sbírali cenné herní zkušenosti do dalších turnajů, občas přidali i nějaký ten gól ze hry nebo z nájezdů. Střelecky se v turnaji dařilo hlavně Vaškovi Hanušovi a Jakubu Kombercovi, kteří byli brankoví tahouni týmu. Družstvo přípravky moc děkuje svému oddílu za nákup nových "Sparťanských" dresů, které v tomto turnaji poprvé oblékli. Děda Lojza byl zodpovědným vedoucím, pan Pavel Afro Stýblo zapisovatelem zápasů a paní Ivča Lebedová se starala o zdraví hráčů i hráček. Podporu týmu měla na starosti paní Stýblová s dcerkou Nelinkou a panem Patrikem Musilem. Všem velký dík i za odvoz a podporu dětí na tento turnaj.

Další mistrovský turnaj SPOLEČNÉHO PŘEBORU přípravek je hlášen až na neděli 15.října a jeho pořadatelem bude TJ Náchod.

Celý článek : Komentáře(8) : 02.10.2017